Czy makijaż permanentny rzeczywiście jest trwały?

Czy makijaż permanentny rzeczywiście jest trwały?

Makijaż permanentny to coraz chętniej wybierane przez kobiety rozwiązanie, które pozwala zawsze wyglądać pięknie i skrócić czas codziennie spędzany przed lustrem. Dzięki profesjonalnie wykonanemu makijażowi permanentnemu ust, oczu i brwi możemy każdego dnia zaoszczędzić sporo czasu, a także pieniędzy, które wydajemy na kosmetyki do makijażu. Wyjaśniamy, czy makijaż permanentny jest trwały oraz ile zazwyczaj się utrzymuje.

Czym jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny to rodzaj tatuażu, który utrzymuje się na skórze przez określony czas. Jest on wykonywany przez linergistkę, czyli odpowiednio przeszkoloną oraz doświadczoną wizażystkę lub kosmetyczkę. Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny to sposób na zawsze idealny wygląd, który nie wymaga wielu poprawek. W celu wykonania trwałego makijażu stosowane są bezpieczne dla zdrowia tusze, a także urządzenia, dzięki którym zabieg może zostać przeprowadzony w precyzyjny sposób.

Trwały makijaż permanentny może zostać wykonany na powiekach, brwiach i ustach, dzięki czemu zyskujemy bazę dla codziennego makijażu. Zabiegi makijażu permanentnego muszą być wykonywane przez osoby z doświadczeniem i we właściwych warunkach – wprowadzanie pigmentów pod skórę wymaga zachowania niezbędnych zasad higieny, a także przeprowadzenia wywiadu, który pozwoli wykryć ewentualne przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Trwałość makijażu permanentnego

Makijaż permanentny utrzymuje się średnio od kilku miesięcy do kilku lat. To, jak długo będziemy cieszyły się jego wyrazistością, zależne jest od kilku czynników. Jednym z nich jest jakość zastosowanego podczas zabiegu pigmentu. Dzięki wysokiej jakości pigmentu, który zostanie zaaplikowany nowoczesną metodą, makijaż permanentny utrzymuje się zdecydowanie dużej. Warto wiedzieć, że na trwałość makijażu permanentnego mają także wpływ czynniki niezależne od wykonującej go linergistki, czyli m.in. wiek, rodzaj cery, a także jej codzienna pielęgnacja i nasz tryb życia po wykonaniu zabiegu.

Bez wątpienia profesjonalny makijaż permanentny jest bardzo trwały. W przypadku kreski na powiekach oraz makijażu brwi utrzymuje się on średnio około 2 lat. Makijaż permanentny ust zachowuje wyrazisty wygląd przez średnio 2-3 lata, jednak jak już zostało wspomniane, wiele w tym przypadku zależy od indywidualnych predyspozycji osoby poddającej się zabiegowi, na które linergistka nie ma wpływu. Zaleca się, aby po roku od wykonania makijażu permanentnego umówić się na zabieg uzupełniania pigmentu.

Wróć do bloga