Czym się różni manicure żelowy od hybrydowego?

Czym się różni manicure żelowy od hybrydowego?

Każdej kobiecie zależy na posiadaniu zadbanych paznokci. Z tego powodu coraz więcej pań decyduje się na profesjonalny manicure w salonach kosmetycznych. Malowanie paznokci tradycyjnym lakierem stopniowo wypierane jest przez inne metody tj. metoda hybrydowa czy żelowa, które są zdecydowanie trwalsze i nie niszczą się podczas wykonywania codziennych czynności. Obie metody zasadniczo się jednak różnią, nie tylko ostatecznym wyglądem stylizacji, ale także sposobami aplikacji i zdejmowania nałożonych warstw. Ponadto rekomendowane są również do innych typów paznokci, w zależności od stanu płytek oraz preferencji klientek. Sprawdź, na czym polegają te różnice oraz na którą metodę warto się zdecydować.

Manicure żelowy a hybrydowy – podobieństwa i różnice

Manicure żelowy jest starszą metodą stylizacji paznokci od stosunkowo niedawno wprowadzonej na rynek usług kosmetycznych metody hybrydowej. Aplikacja masy żelowej jest zdecydowanie bardziej wymagająca niż nakładanie hybrydy oraz dotyczy większej ingerencji w strukturę paznokcia. O ile aplikowanie hybrydy poprzedzone jest odtłuszczeniem i zmatowieniem płytki, o tyle metoda żelowa wiąże się z koniecznością spiłowania wierzchniej warstwy paznokcia. Ponadto hybryda nakładana jest przy pomocy pędzelka, co przypomina tradycyjne malowanie paznokci. Żele z kolei nie są sprzedawane w buteleczkach, a w słoiczkach, dlatego ich aplikacja wymaga posiadania specjalnych pędzelków. Co więcej, po nałożeniu masy żelowej trzeba ją rozprowadzić na płytce tak, by móc wymodelować pożądany kształt paznokcia.

Tym, co różni metodą żelową od hybrydowej, jest także sposób zdejmowania stylizacji. W przypadku tej pierwszej metody nie ma konieczności zdejmowania całej stylizacji. Mianowicie, jeśli na paznokciu pojawia się odrost, uzupełniany jest wyłącznie jego ubytek. Masa żelowa usuwana jest wyłącznie w sytuacji, gdy klientka całkowicie rezygnuje ze sztucznych paznokci. Hybrydę z kolei każdorazowo zdejmuje się całkowicie. Na płytce można pozostawić jedynie wzmacniającą bazę. Manicure hybrydowy usuwa się przy pomocy zmywaczy do paznokci z acetonem lub spiłowuje za pomocą frezarki kosmetycznej. Po zdjęciu hybrydy paznokcie powinny wyglądać tak samo, jak przed jej aplikacją. W przeciwieństwie do hybrydy, po usunięciu masy żelowej, płytki mogą być osłabione i miękkie, dlatego zwykle wymagają regeneracji.

Różnice te sprawiają, że z nałożeniem i zdjęciem hybrydy może poradzić sobie praktycznie każda kobieta, natomiast przy metodzie żelowej konieczne jest już posiadanie odpowiednich umiejętności i doświadczenia, dlatego ten rodzaj manicure wykonywany jest w większości w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Istotną różnicą jest także cel nakładania żeli lub hybrydy. Mianowicie metoda żelowa oprócz tego, że zapewnia paznokciom estetyczny wygląd, jest też sposobem na ich wzmocnienie i przedłużenie. Takich możliwości nie daje z kolei metoda hybrydowa, która w dużej mierze stosowana jest w celu uzyskania naturalnego i nienagannego wyglądu paznokcia, a nie utwardzenia słabych i zniszczonych płytek.

Hybryda czy żele – którą metodę warto wybrać?

Trudno odpowiedzieć na pytanie, która metoda stylizacji paznokci jest lepsza, gdyż zarówno manicure hybrydowy, jak i żelowy jest gwarancją estetycznego wyglądu płytek, które można ozdabiać na różne sposoby. Wszystko zależy jednak od indywidualnych preferencji klientek oraz stanu ich paznokci. W przypadku posiadaczek słabych i zniszczonych płytek oraz pań, którym zależy na ich wydłużeniu, zaleca się manicure żelowy. Kobietom, które z kolei mają zdrowe paznokcie, a nadto preferują naturalny efekt stylizacji, rekomenduje się metodę hybrydową. Co istotne, obie metody zapewniają trwały manicure, który utrzymuje się nawet do kilku tygodni. Warto jednak przy tym pamiętać, że większą tendencję do odprysków mają hybrydy, które są bardziej elastyczne i mniej odporne np. na długotrwałe moczenie.

Wróć do bloga