Dlaczego mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej?

Mezoterapia

Mezoterapia jest zabiegiem polegającym na iniekcji szeregu substancji odżywczych jak witaminy, mikroelementy, peptydy biomimetyczne oraz aminokwasy razem z kwasem hialuronowym do skóry właściwej. Pożądanym efektem tego zabiegu jest głęboko nawilżona skóra, bogatsza o uzupełnione niedobory również w jej głębszych warstwach. Dodatkowo mezoterapia stymuluje komórki do produkcji nowych włókien kolagenowych poprzez wsparcie mikrokrążenia. Co za tym idzie - znacznie zwiększa się elastyczność i jędrność skóry w obszarze poddawanym zabiegowi. Zależnie od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentów stosuje się różne techniki nakłóć oraz grubości igły na różnych obszarach skóry.

Mezoterapia zyskuje na popularności - nie bez przyczyny! 

Najpopularniejszym rodzajem mezoterapii jest zabieg wykorzystujący kwas hialuronowy. Nie wpływa on na zmianę kształtu czy rysów twarzy ani nie wypełnia zmarszczek, za to głęboko nawilża poprzez wiązanie wody w skórze. Dzięki temu twarzy nadaje się blasku, a skóra wygląda na młodszą, zdrowszą i dobrze odżywioną. Podobne efekty przynosi mezoterapia wykorzystująca osocze bogatopłytkowe. Co ważne - przy dobrym znieczuleniu żaden z zabiegów mezoterpii igłowej nie boli.

Istnieje jednak również zabieg mezoterapii bezigłowej. Przynosi on rezultaty zbliżone do swojego odpowiednika z wykorzystaniem igły: poprawia jędrność skóry, wyrównuje koloryt i rozjaśnia przebarwienia oraz poprawia ogólną kondycję obszaru skóry, który został poddany mezoterapii. Jest to zabieg całkowicie bezinwazyjny i bezbolesny. Polega on na nagłym uszkodzeniu błon komórkowych, co w rezultacie ułatwia wprowadzenie do komórek cząsteczek preparatów kosmetycznych. Dodatkowo stymuluje komórki skóry do rozpoczęcia pinocytozy.

Wróć do bloga