Jak oczyścić twarz z zaskórników?

Czyszczenie twarzy

Problemy z cerą często przekładają się na utratę pewności siebie i dyskomfort. Jedną z częściej występujących niedoskonałości są zaskórniki, czyli ciemne albo białe grudki, które powstają na skutek obumierania komórek naskórka oraz wydzieliny gruczołów łojowych. Najczęściej można je zauważyć w miejscach, w których łój, czyli na twarzy i klatce piersiowej, a nawet na plecach. Jak się ich skutecznie pozbyć?

Dlaczego warto zdecydować się na oczyszczanie manualne twarzy? 1840

W Internecie można znaleźć wiele sposobów na pozbycie się zaskórników domowymi metodami. Nie jest jednak tajemnicą, że najlepiej zgłosić się do specjalistów, ponieważ takie zabiegi są skuteczniejsze, a przede wszystkim bezpieczniejsze. Na uwagę zasługuje między innymi manualne oczyszczanie skóry.  Co ważne, można je przeprowadzić jednorazowo, a w razie potrzeby powtórzyć po dwóch miesiącach. Warto poszerzyć go o peeling kawitacyjnym, który również ma na celu oczyszczenie skóry, a do tego przywraca jej młody wygląd.

Wykorzystywane jest wówczas oddziaływanie ultradźwięków na skórę. Jest to procedura mechaniczna, która skutkuje złuszczaniem się nadmiaru martwego naskórka i sebum. Po oczyszczaniu manualnym twarzy połączonym z peelingiem kawitacyjnym Pacjent zauważa, że skóra głęboko się oczyściła i odświeżyła. Ponadto wówczas fibroblasty zostają pobudzone do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych.

Jakie inne zabiegi mogą pomóc w oczyszczeniu twarzy z zaskórników? 

W specjalistycznych gabinetach kosmetycznych można wykonać wiele zabiegów, które pomagają w walce z zaskórnikami. Na uwagę zasługuje nie tylko wspomniany wcześniej peeling kawitacyjny. Podczas wizyty dobierane są odpowiednie zabiegi zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Poza tym osoba, która decyduje na taką usługę, może też liczyć na fachowe doradztwo dotyczące codziennej pielęgnacji.

Wróć do bloga