Jak zrobić brwi henną?

henna

Chociaż henna pochodzi z okolic Bliskiego i Dalekiego Wschodu i na jej właściwościach poznano się tam już tysiące lat temu, to w ciągu ostatnich lat zaskarbiła sobie ona również rzesze fanów w naszej części świata. Jej obecność tam determinowało występowanie lawsonii bezbronnej - rośliny, z pędów której produkuje się ów barwnik. Hennę od dawna wykorzystuje się do celów kosmetycznych, a w niektórych kulturach stanowi nieodzowną część codziennej estetyki i jest swego rodzaju makijażem dla kobiet i mężczyzn. W Polsce najczęściej używa się henny do farbowania rzęs i brwi, by nadać im pełniejszego, ciemniejszego koloru.

Zaletą henny jest z pewnością jej niepermanentność. Efekt utrzymuję się na włoskach i skórze około 2-4 tygodni, więc w razie, gdy wizerunek z ciemniejszą oprawa oka lub brwiami nie przypadnie nam do gustu, można spokojnie przeczekać i naturalnie włoski wrócą do pierwotnego koloru. Pamiętajmy jednak, że dobierając odpowiedni odcień henny, efekt nie powinien być nienaturalny. Co więcej, henna brwi nie wymaga żadnej ingerencję w skórę, a działa jedynie na jej powierzchni. Dobrze jednak wykonać hennę brwi u kosmetyczki lub specjalisty kosmetologa, by mieć pewność zadowalającego efektu.

Farbowanie brwi henna krok po kroku

Farbowanie brwi henną nie jest skomplikowanym procesem. By mieć jednak pewność, że efekt końcowy będzie zbieżny z oczekiwaniami warto trzymać się kilku ustalonych wcześniej kroków:

1. Najpierw należy wyznaczyć pożądany kształt brwi;

2. Następnie należy dokładnie umyć brwi, a skórę wokół zabezpieczyć przed zafarbowaniem;

3. Po wymieszaniu sypkiej henny z wodą utlenioną można przejść do aplikowania jej na brwi. Pamiętajmy, że zawsze zaczynamy od strony nosa i przechodzimy ku skroni;

4. Hennę trzyma się na brwiach do 10 minut. Im dłużej będzie działać, tym ciemniejszego koloru można się spodziewać;

5. Po upłynięciu czasu, hennę należy zmyć wacikiem, nasączonym ciepłą wodą.

Jeśli dodatkowo planuje się depilację włosów brwi, warto zaczekać do końca procesu farbowania. Ciemniejsze włoski są łatwiejsze do dostrzeżenia i sama depilacja przebiegnie sprawniej. 

Wróć do bloga